Yhteystiedot

Parkanon Urheilijat ry

Y-tunnus: 0136327-6

Tehtävä                         Nimi                               Puhelinnumero               Sähköpostiosoite

Puheenjohtaja         Jarkko Piilola               044 7393104            jarkko.piilola@mhy.fi

Sihteeri                        Kari Lahtinen               044 545 9535           kari.lahtinen@ippnet.fi

Taloudenhoitaja     Tarja Kiviholma           040 068 8727          tarja.leppanen@ippnet.fi

Saunavaraukset      Kari Lahtinen               044 545 9535          kari.lahtinen@ippnet.fi

Jaostojen puheenjohtajat:

Hiihtojaosto         Tapio Lahtinen        040 523 5095 / tapio.lahtinen@parkanosteel.fi

Yleisurheilu          Kimmo Kyösti            050 514 9422 / kimmo.kyosti@pp.inet.fi

Kuntourheilu       Sari Suominen           040 5863939 / sarisuo@gmail.com

Tanssi                       Miska Haavisto         050 582 1670 / miska.haavisto@gmail.com

Lentopallo            Marko Hulkkonen    040 515 7897 / marko.hulkkonen@sasky.fi

Pesäpallo             Seppo Soikkeli             040 532 0594 / seppo.soikkeli@parkano.fi

Frisbeegolf         Thomas Tuovinen      045 650 4746 / thomastuovinen@gmail.com

Seuran postiosoite:

Parkanon Urheilijat / Jarkko Piilola

Lehtijärventie 100
39700 Parkano

Parkanon Urheilijat ry on urheilun yleisseura, jonka lajeina ovat hiihto, lentopallo, pesäpallo, suunnistus, soutu, yleisurheilu, tanssi, frisbeegolf  ja kuntourheilun eri muodot. Jäseniä seuralla on noin 600.

Parkanon Urheilijat omistaa Parkanossa sijaitsevan Käenkoskikeskuksen, joka tunnetaan suosittuna tanssipaikkana, mutta on myös monipuolinen juhla- ja harrastuskeskus.