Yhteystiedot

Parkanon Urheilijat ry

Y-tunnus: 0136327-6

Tehtävä                         Nimi                               Puhelinnumero               Sähköpostiosoite

Puheenjohtaja         Jarkko Piilola             044 7393104             jarkko.piilola@mhy.fi

Sihteeri                        Kari Lahtinen             044 545 9535           kari.lahtinen@ippnet.fi

Taloudenhoitaja     Tarja Kiviholma         040 068 8727         tarja.kiviholma@ippnet.fi

Saunavaraukset      Kari Lahtinen             044 545 9535           kari.lahtinen@ippnet.fi

Jaostojen puheenjohtajat:

Hiihtojaosto         Tapio Lahtinen       040 523 5095/ luomis17@gmail.com

Yleisurheilu          Kimmo Kyösti        050 514 9422 / kimmo.kyosti@pp.inet.fi

Kuntourheilu       Sari Suominen       040 5863939 / sarisuo@gmail.com

Tanssi                       Miska Haavisto     050 582 1670 / miska.haavisto@gmail.com

Lentopallo            Marko Hulkkonen    040 515 7897 / marko.hulkkonen@sasky.fi

Frisbeegolf          Thomas Tuovinen      045 650 4746 / thomastuovinen@gmail.com

Telinevoimistelu-

jaosto                      Anu Turunen                0400 367397 / turunenam@gmail.com

 

Seuran postiosoite:

Parkanon Urheilijat / Jarkko Piilola

Lehtijärventie 100
39700 Parkano

Parkanon Urheilijat ry on urheilun yleisseura, jonka lajeina ovat hiihto, lentopallo, telinevoimistelu, suunnistus, soutu, yleisurheilu, tanssi, frisbeegolf  ja kuntourheilun eri muodot. Jäseniä seuralla on noin 600.

Parkanon Urheilijat omistaa Parkanossa sijaitsevan Käenkoskikeskuksen, joka tunnetaan suosittuna tanssipaikkana, mutta on myös monipuolinen juhla- ja harrastuskeskus.