Kategoria: Yleinen

Hiihtokoulu alkaa

Hiihtokoulu maanantaisin klo 18-19 Käenkoskella
ellei ohjelmassa muuta mainita.

syyskuussa
14.9.20 klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
21.9.20 Klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
28.9.20 klo 18 Käenkoskella maastopyöräily

lokakuu
5.10.20  klo 18 Käenkoskella juoksu
12.10.20  syysloma ei hiihtokoulua
19.10.20 klo 18 Käenkoskella sauvalenkki
26.10.20 klo 18 Käenkoskella kuntopiiri/jumppa

Marraskuu
2.11.20 klo 18 Jämin hiihtoputki (klo 18 vapaalla)
9.11.20 klo 18 Käenkoskella kuntopiiri/jumppa
16.11.20 klo 18 Jämin hiihtoputki (klo 18 perinteisellä)
23.11.20 katsotaan säätilanteen mukaan
30.11.20 katsotaan säätilanteen mukaan

Joulukuu
katsotaan säätilanteen mukaan

Sarjakilpailut alkavat kun lumitilanne sen sallii.
Ajankohta tarkentuu myöhemmin.

Hiihtokoulumaksu 60e (sis. hiihtoputkimaksun)

Yleinen

Latukartat

SARJAKILPAILUJEN TULOKSIA 2018

8.1.2018 tyyli perinteinen

T6 0,5 km

  1. Enni Heinimäki                              8,47

T8 1 km

  1. Elmi Haapamäki                           7,37

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma                           7,34
  2. Aatu Heinimäki                               7,59
  3. Kalle Kyösti                                        8,26
  4. Elmeri Haapamäki                       10,10

P12 2 km

  1. Veikka Soikkeli                              10,06
  2. Onni Heinimäki                                12,33

P14 3 km

  1. Tuukka Soikkeli                                8,11
  2. Elias Piilola                                         11,0

 

15.1. 2018 tyyli vapaa

P6 0,5 km

  1. Valtteri Heiniluoma                  3,41
  2. Viljami Laurinaho                        4,13

T8 1 km

  1. Elsa Myllymäki                              7,21
  2. Victoria Yli-Kärkelä                     7,38

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma                          7,11
  2. Minea Yli-Kärkelä                         9,14

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma                           7,08
  2. Aatu Heinimäki                                   7,55
  3. Aaro Ylilammi                                    10,08

P12 3 km

  1. Onni Heinimäki                               11,24

P14 3 km

  1. Elias Piilola                                     10,10
  2. Tami Pohjonen                              11,22

M 5 km

  1. Kimmo Kyösti                              15,48

 

24.1.2018 Perinteinen

P6 0,5 km

  1. Viljami Laurinaho                    3,42

T8 1 km

  1. Elmi Haapamäki                      6,49
  2. Elsa Myllymäki                         7,56

T 10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma                    9,30

P10

  1. Oula Kuusiluoma              8,28
  2. Kalle Kyösti                           10,02
  3. Elmeri Haapamäki            10,28
  4. Aaro Ylilammi                         13,49

P12 2 km

  1. Veikka Soikkeli                  8,42

P14 3km

  1. Tami Pohjonen                13,42

 

29.1. 2018 tyyli perinteinen

T8 1 km

  1. Elmi Haapamäki               6,52
  2. Elsa Haapamäki                 7,19

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma              8,32

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma            7,53
  2. Elmeri Haapamäki            9,05
  3. Kalle Kyösti                         9,24

P. 14 3 km

  1. Elias Piilola                        12,49

 

12.2.2018 Tyyli vapaa

T6 0,5 km

  1. Enni Heinimäki             7,15

T8 1km

  1. Elmi Haapamäki            6,35
  2. Victoria Yli-Kärkelä    7,06

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma            7,42
  2. Minea Yli-Kärkelä          9,34

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma           7,23
  2. Kalle Kyösti                         7,35
  3. Aatu Heinimäki               8,08
  4. Elmeri Haapamäki           8,45

P12 3 km

  1. Veikka Soikkeli                10,19
  2. Onni Heinimäki              11,59

P14 5 km

  1. Tuukka Soikkeli              16,00

 

5.3.2018 Tyyli perinteinen

T8 1 km

  1. Elsa Myllymäki                  5,30

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma            7,23
  2. Kalle Kyösti                        8,41
  3. Elmeri Haapamäki         10,06

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma            8,11