Parkanon kaupungin mestaruushiihdot 15.3.2022 tulokset

Miehet yleinen 10km

1. Jussi Myllymäki     27,42

2. Janne Penttilä        28,23

3. Rane Tyrkkö            29,09

4. Kimmo Kyösti        30,03

Naiset Yleinen  5km

1. Niina Myllymäki    18,02

M 60 5km

1. Reijo Niemenmaa   13,47

N 14 3km

1. Inka Kuusiluoma    7,45

M 14 3km

1. Oula Kuusiluoma    7,33

2. Tomi Koskiniemi       8,47

N 12 3km

1. Elsa Myllymäki    10,02

M 12 2km

1. Eino Myllymäki     6,37

N 8 1km

1. Anni Lielahti        4,31

2. Julia Laakso          7,33

M 8 1km

1. Toivo Lielahti       3,25

2. David Kostromin        4,38

3. Juho Laakso            7,16

Sarjahiihdot 2022

Sarjahiihdot 8.3.2022 vapaa

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             4,07

T8 1km

Anni Lielahti                               5,34

P12 3km

Eino Myllymäki                    11,15

T12 3km

Elsa Myllymäki                     11,51

P14 3km

Oula Kuusiluoma          9,06

Niilo Koivisto                 11,18

Tomi Koskiniemi                      11.03

Lauri Huhdanpää                     13,32

Sarjahiihdot 22.2.2022 perinteinen

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             4.08

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        9,14

P14 3km

Oula Kuusiluoma          9,26

Niilo Koivisto                            10,54 vapaalla

Tomi Koskiniemi                      10,24 vapaalla

Lauri Huhdanpää                    12,42 vapaalla

 

Sarjahiihdot 15.2.2022 vapaalla

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             3,45

T8 1km

Anni Lielahti                               4,46

P12 3km

Eino Myllymäki                        10,28

T12 3km

Elsa Myllymäki                     10,26

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        8,23

P14 3km

Oula Kuusiluoma          8,21

Tomi Koskiniemi                      10,05

 

 

Sarjahiihdot 8.2.2022 perinteinen

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             4.21 vapaalla

T8 1km

Anni Lielahti                               5,27 vapaalla

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        10,26

P14 3km

Oula Kuusiluoma          10.20

Niilo Koivisto                 12.32 vapaalla

Tomi Koskiniemi                      11.30 vapaalla

 

Sarjahiihdot 25.1.2022 vapaalla

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             3.57

Lauri Raipala                              7.56

T8 1km

Anni Lielahti       5,10

p10 2km

Eino Raipala              9.17

P12 2km

Eino Myllymäki                        7.42

T12 3km

Elsa Myllymäki                    11.43

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        8.36

P14 3km

Niilo Koivisto                   10.34

5km Oula Kuusiluoma          16.25

P16 8km

Veikka Soikkeli                    22.41

 

Sarjahiihdot 18.1.2022 vapaalla

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             4.12

T8 1km

Anni Lielahti                               5.11

P12 2km

Eino Myllymäki                        7.04

T12 3km

Elsa Myllymäki                    10.37

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        8.13

P14 3km

Oula Kuusiluoma          8.17

Niilo Koivisto                  10.47

Lauri Huhdanpää                     11.31

Tomi Koskiniemi                      10.08

 

Sarjahiihdot 11.1.2022 perinteinen

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             4.26

T8 1km

Anni Lielahti       5,29

Camilla Oksanen  7,29

P12 2km

Eino Myllymäki                        8,47

T12 2km

Elsa Myllymäki                    8.56

Elmi Haapamäki                8,52

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        10,02

P14 3km

Oula Kuusiluoma          9,55

Elmeri Haapamäki       10,20

Lauri Huhdanpää                     13,16 vapaalla

Tomi Koskiniemi                      11.11 vapaalla

 

Sarjahiihdot 4.1.2022 vapaalla

Sarjat 6-16 vuotiaat

P8 1km

Toivo Lielahti                             4.34

Lauri Raipala                            11.52

T8 1km

Anni Lielahti       6.10

P10 2km

Eino Raipala        12.05

P12 2km

Eino Myllymäki                        7,56

T12 2km

Elsa Myllymäki                    8.12

Amanda Oksanen             12.52

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        9.35

P14 3km

Lauri Huhdanpää                     16.24

Hiihtokoulu alkaa 13.9.21

Hiihtokoulu maanantaisin klo 18-19 Käenkoskella
ellei ohjelmassa muuta mainita.
syyskuussa
13.9.20 klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
20.9.20 Klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
27.9.20 klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
lokakuu
4.10.20  klo 18 Käenkoskella juoksu
11.10.20  klo 18 Käenkoskella sauvalenkki
18.10.20 syysloma
25.10.20 klo 18 Käenkoskella kuntopiiri/jumppaMarraskuu
1.11.20 klo 18 Jämin hiihtoputki (klo 18 vapaalla)
8.11.20 klo 18 Käenkoskella kuntopiiri/jumppa
15.11.20 klo 18 Jämin hiihtoputki (klo 18 perinteisellä)
22.11.20 katsotaan säätilanteen mukaan
29.11.20 katsotaan säätilanteen mukaan

Joulukuu
katsotaan säätilanteen mukaan

Sarjakilpailut alkavat kun lumitilanne sen sallii.
Ajankohta tarkentuu myöhemmin.

Hiihtokoulumaksu 60e (sis. hiihtoputkimaksun)

Ilmoittautumiset ja lisätiedot

Niklas Haapamäki 0445289478

Sarjahiihtojen ajat

Sarjahiihdot 23.3.2021 Perinteisellä

Sarjat 6-16 vuotiaat           aika

T6 0,5km

Anni Lielahti                             2,35

P8 1km

Toivo Lielahti                             5,14

P10 2km

Eino Myllymäki                        7,40 v

T10 2km

Amanda Oksanen                  11,43 v

T12 2km

Elsa Myllymäki                          8,04 v

Elmi Haapamäki                        9,27

P12 2km

Niilo Koivisto                             8,03 v

3km Elmeri Haapamäki      11,23

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        9,04 v

P14 3km

Eemil Oksanen                           11,33 v

Tomi Koskiniemi                       12,24

5km Veikka Soikkeli                18,17

Sarjahiihdot 16.3.21 vapaalla

6-16 vuotiaat           aika

T6 0,5km

Anni Lielahti                             2,26

P8 1km

Toivo Lielahti                             4,56

T12 2km

Elsa Myllymäki                          7,15

3km Elmi Haapamäki                        10,30

P12 2km

Niilo Koivisto                             7,19

3km Elmeri Haapamäki      9,15

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        8,14

P14 3km

Oula Kuusiluoma                     8,41

Tomi Koskiniemi                       10,20

 

Sarjahiihdot 9.3.21 vapaalla

6-16 vuotiaat           aika

T6 0,5km

Anni Lielahti                             2,44

P8 1km

Toivo Lielahti                             5,42

P10 2km

Eino Myllymäki                        9,07

T12 2km

Elsa Myllymäki                          8,37

Elmi Haapamäki                        9,37

Oona Mettälä                            13,54

P12 2km

Niilo Koivisto                             9,27

Lauri Huhdanpää                     11,05

3km Elmeri Haapamäki      10,40

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        9,57

P14 3km

Oula Kuusiluoma                     10,16

Tomi Koskiniemi                       13,05

5km Veikka Soikkeli                18,33

 

Sarjahiihdot 23.2.2021 Perinteisellä

Sarjat 6-16 vuotiaat           aika

T6 0,5km

Anni Lielahti                             2,57

P8 1km

Toivo Lielahti                             5,35

T8 1km

Camilla Oksanen                    8,02

P10 2km

Eino Myllymäki                        8,17

T10 2km

Amanda Oksanen                  11,07 v

T12 2km

Elsa Myllymäki                          8,53

Elmi Haapamäki                        8,50

Oona Mettälä                            10,42 v

P12 2km

Niilo Koivisto                             7,59 v

3km Elmeri Haapamäki      10,18

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        9,55

P14 3km

Oula Kuusiluoma                     10,11

Tomi Koskiniemi                       12,01

5km Veikka Soikkeli                17,25

 

Sarjahiihdot 16.2.2021

Sarjat 6-16 vuotiaat           aika

T6 0,5km

Anni Lielahti                             3.02

P8 1km

Toivo Lielahti                             6,15

P10 2km

Eino Myllymäki                        8,10

T12 2km

Elsa Myllymäki                          7,52

Elmi Haapamäki                        8,25

Oona Mettälä                            13,36

P12 2km

Niilo Koivisto                               8,13

Lauri Huhdanpää                       9,11

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        9,14

 

 

Sarjahiihdot 9.2.2021  perinteisellä

Sarjat 6-16 vuotiaat           aika

T6 0,5km

Anni Lielahti                             3.18

T8 1km

Camilla Oksanen                    8,58

P8 1km

Toivo Lielahti                             6,11

T10 2km

Amanda Oksanen                  11,02 v

P10 2km

Eino Myllymäki                        8,22

T12 2km

Elsa Myllymäki                          8,45

Elmi Haapamäki                        9,27

P12 2km

Niilo Koivisto                               7,58 v

Lauri Huhdanpää                       9,32 v

T14 3km

Inka Kuusiluoma                        10,07

P14 3km

Oula Kuusiluoma                        10,24

Tomi Koskiniemi                          12,23

Eemil Oksanen                             13,42

Sarjahiihdot 26.1.2021 Vapaalla

Sarjat 6-16 vuotiaat                   aika

P8  1km

Toivo Lielahti                                 6,24 p

T10  2km

Amanda Oksanen                      11,55

T12  2km

Elmi Haapamäki                          7,32

P12

3km Elmeri Haapamäki         8,47

2km Niilo Koivisto                    7,57

2km Lauri Huhdanpää           10,21

T14 3km

Inka Kuusiluoma                       8,24

P14 3km

Oula Kuusiluoma                      8,24

Tomi koskiniemi                        10,27

Kalle Kyösti                                  9,36

Eemil Oksanen                           9,55

 

 

Sarjahiihdot 19.1.2021 Vapaalla

Sarjat 6-16 vuotiaat         aika

T10 2km

Amanda Oksanen             12.52

P10 2km

Eino Myllymäki                   8.25

T12 2km

Elsa Myllymäki                    8,04

Elmi Haapamäki                 8,54

P12

3km Elmeri Haapamäki   9,32

2km Lauri Huhdanpää     12,12

T14 3km

Inka Kuusiluoma               9,06

P14 3km

Oula Kuusiluoma              9,07

Eemil Oksanen                  10,44

Tomi Koskiniemi               12,01

Parkanon urheilijoiden sarjahiihdot alkaa 19.1.21

ParkU:n lasten ja nuorten sarjahiihdot Käenkoskella tiistaisin klo 19.00. Ilmoittautuminen ennakkoon maanantaisin klo 20.00 mennessä. Ilmoita osallistujan nimi ja ikä  numeroon 0445289478 viestillä tai WhatsAppilla.  Koronarajoituksia noudatetaan. Omatoiminen lämmittely ennen starttia, joka on klo 19.00. Osallistujille erillinen ohjeistus vielä viestillä. Ensimmäinen kerta vapaalla tyylillä.

Lisätiedot Niklas Haapamäki 0445289478

Hiihtokoulu jatkuu 18.1.21 Käenkoskella

Hiihtokoulu kouluikäisille jatkuu maanantaisin Käenkoskella klo 18.00. Mukaan mahtuu vielä ja hiihtokoulu toteutetaan koronarajoituksia noudattaen.

Lisätiedot Niklas Haapamäki 0445289478

Hiihtokoulu alkaa

Hiihtokoulu maanantaisin klo 18-19 Käenkoskella
ellei ohjelmassa muuta mainita.syyskuussa
13.9.20 klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
20.9.20 Klo 18 Käenkoskella maastopyöräily
27.9.20 klo 18 Käenkoskella maastopyöräily

lokakuu
4.10.20  klo 18 Käenkoskella juoksu
11.10.20  klo 18 Käenkoskella sauvalenkki
18.10.20 syysloma
25.10.20 klo 18 Käenkoskella kuntopiiri/jumppa

Marraskuu
1.11.20 klo 18 Jämin hiihtoputki (klo 18 vapaalla)
8.11.20 klo 18 Käenkoskella kuntopiiri/jumppa
15.11.20 klo 18 Jämin hiihtoputki (klo 18 perinteisellä)
22.11.20 katsotaan säätilanteen mukaan
29.11.20 katsotaan säätilanteen mukaan

Joulukuu
katsotaan säätilanteen mukaan

Sarjakilpailut alkavat kun lumitilanne sen sallii.
Ajankohta tarkentuu myöhemmin.

Hiihtokoulumaksu 60e (sis. hiihtoputkimaksun)

Yleinen

Latukartat

SARJAKILPAILUJEN TULOKSIA 2018

8.1.2018 tyyli perinteinen

T6 0,5 km

  1. Enni Heinimäki                              8,47

T8 1 km

  1. Elmi Haapamäki                           7,37

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma                           7,34
  2. Aatu Heinimäki                               7,59
  3. Kalle Kyösti                                        8,26
  4. Elmeri Haapamäki                       10,10

P12 2 km

  1. Veikka Soikkeli                              10,06
  2. Onni Heinimäki                                12,33

P14 3 km

  1. Tuukka Soikkeli                                8,11
  2. Elias Piilola                                         11,0

 

15.1. 2018 tyyli vapaa

P6 0,5 km

  1. Valtteri Heiniluoma                  3,41
  2. Viljami Laurinaho                        4,13

T8 1 km

  1. Elsa Myllymäki                              7,21
  2. Victoria Yli-Kärkelä                     7,38

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma                          7,11
  2. Minea Yli-Kärkelä                         9,14

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma                           7,08
  2. Aatu Heinimäki                                   7,55
  3. Aaro Ylilammi                                    10,08

P12 3 km

  1. Onni Heinimäki                               11,24

P14 3 km

  1. Elias Piilola                                     10,10
  2. Tami Pohjonen                              11,22

M 5 km

  1. Kimmo Kyösti                              15,48

 

24.1.2018 Perinteinen

P6 0,5 km

  1. Viljami Laurinaho                    3,42

T8 1 km

  1. Elmi Haapamäki                      6,49
  2. Elsa Myllymäki                         7,56

T 10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma                    9,30

P10

  1. Oula Kuusiluoma              8,28
  2. Kalle Kyösti                           10,02
  3. Elmeri Haapamäki            10,28
  4. Aaro Ylilammi                         13,49

P12 2 km

  1. Veikka Soikkeli                  8,42

P14 3km

  1. Tami Pohjonen                13,42

 

29.1. 2018 tyyli perinteinen

T8 1 km

  1. Elmi Haapamäki               6,52
  2. Elsa Haapamäki                 7,19

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma              8,32

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma            7,53
  2. Elmeri Haapamäki            9,05
  3. Kalle Kyösti                         9,24

P. 14 3 km

  1. Elias Piilola                        12,49

 

12.2.2018 Tyyli vapaa

T6 0,5 km

  1. Enni Heinimäki             7,15

T8 1km

  1. Elmi Haapamäki            6,35
  2. Victoria Yli-Kärkelä    7,06

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma            7,42
  2. Minea Yli-Kärkelä          9,34

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma           7,23
  2. Kalle Kyösti                         7,35
  3. Aatu Heinimäki               8,08
  4. Elmeri Haapamäki           8,45

P12 3 km

  1. Veikka Soikkeli                10,19
  2. Onni Heinimäki              11,59

P14 5 km

  1. Tuukka Soikkeli              16,00

 

5.3.2018 Tyyli perinteinen

T8 1 km

  1. Elsa Myllymäki                  5,30

P10 2 km

  1. Oula Kuusiluoma            7,23
  2. Kalle Kyösti                        8,41
  3. Elmeri Haapamäki         10,06

T10 2 km

  1. Inka Kuusiluoma            8,11